Pantograf

Metal Damgalama

Damgalamaya ek olarak, “metal damgalama” terimi, bir pres makinesiyle gerçekleştirilen, örneğin: bükme, kesme, kaplama, kabartma, flanşlama, dövme ve zımbalama gibi daha geniş bir metal işleme prosesleri kümesini ifade edebilir.

Uygulamalar

Metal damgalama, maliyetleri düşük tutarken yüksek hacimlerde tek tip parçalar üretme kabiliyeti nedeniyle üreticiler arasında popülerdir.

Metal damgalama, sıhhi tesisat, ev aletleri, otomotiv parçaları ve tıbbi damgalama gibi sayısız endüstriyel uygulamaya sahiptir. En popüler olduğu sektörler arasında otomotiv üretimi, havacılık, sağlık, araştırma ve geliştirme, askeri ve savunma ve elektronik yer almaktadır.

Üretilen Ürünler

Üreticilerin metal damgalama kullanarak üretebilecekleri ürün listesi neredeyse sonsuzdur. Bu ürünlerden bazıları şunları içerir: tencere ve tavalar, metal braketler, yaylı klipsler, metal klipsler gibi derin çekme baskılar (derin 3B parçalar) , dış bina panelleri (ör. çatılar, kapılar, motor kaputları, yan paneller, güverte kapakları ve çamurluklar), iç bina panelleri, metal braketler, halkalar, lazerler, göstergeler, radyo sistemi bileşenleri, tıbbi damgalar, helikopter parçaları, araç motor parçaları, silah parçaları, navigasyon sistemleri, iniş takımları ve boyutsal olarak kritik paneller. Metal damgalama ayrıca takı, ev eşyaları ve sıhhi tesisat aksesuarları yapmak için kullanılır.

Parturient convallis

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir